26 Haziran 2014

Çok mutluyum :) Heyecanla beklediğim ilk dersimizi büyük bir keyifle tamamladık dün! 
Kendi müşterilerine bir hoşluk yapmak amacıyla dikiş kursu açmayı düşünen Taurus AVM'den ilk teklif geldiğinde biraz tereddüt etmiştim açıkçası. Ancak ders salonunu gördüğüm anda "Tamam" dedim. "Bu iş harika olur!"
dikiş dersi, dikiş atölyesi, Ankara

Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi, son derece aydınlık, her duvarı başka acayip renkte, geniş ve ferah bir salon verdiler bize derslerimiz için. Eğitimin sponsorluğunu üstlenen Özdemir Makina da, Ankara'nın en büyük Singer ve Pfaff bayii olmasının rahatlığıyla istemediğimiz kadar dikiş makinası yığdı salona. Her katılımcının dikiş bilgisine göre istediğimizi seçme şımarıklığımız oldu aralarından :D

dikiş dersleri, kendin dik, irem sunar özat

Sağ olsun, katılımcıların büyük çoğunluğu beni sitemden dolayı tanıyormuş. Böylece, yerli yersiz yaptığım esprilere alınganlık gösteren, böyle de ders mi olurmuş diyen çıkmadı - en azından yüzüme karşı :)) "Çekirge"si bol bir sınıf olması, derslerin de samimi, rahat ve keyifli geçmesini sağladı. 
kolay dikiş teknikleri

İlk kez dikiş makinası karşısına geçenlerin çoğunlukta olduğu sınıfta çok fazla bilgi bombardımanı yapmadan, kendi giysilerini üretmenin keyfi üzerine odaklanarak ders yapmaya çalıştım. Katılımcıların da aynı rahatlık ve keyif içinde, hiç zorlamadan vakit geçirdiğini görmek memnuniyet vericiydi. Diller içeri kızlar!


İkinci grubun ilk dersi ise yarın. Orada da yeni tanışacağım bir sürü katılımcı olacak. Şimdiden yarının heyecanı var içimde. Bakalım o nasıl geçecek ;)

İlk gruplarımızın kaydı tamamlandı. Bu eğitimlerin Ağustos ayı içinde devam etmesini istiyorsanız, Taurus AVM yönetimine giderek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla hala başvuru alıyorlar. (AVM'ye ulaşım ve diğer detaylar için lütfen önce şu yazıyı okuyun:http://www.kendindik.com/2014/06/duyduk-duymadik-demeyin.html)

dikiş kursu AnkaraBu keyifli derslere en güzel ismi Facebook üzerinden mesaj atanlardan biri vermiş dün: "Dikiş Aşkı Atölyesi". Aynen öyle işte! :)

moda tasarım kursu Ankara

20 Haziran 2014

moda tasarım ankara

Abartmayı sevmiyorum ama inanın neredeyse 100 yıl oldu kendime yeni birşey dikmeyeli! 

Abartmayı sevmiyorum ama vücuduma en uygun pantolonu dikmek Mars'a seyahatten bile daha uzak bir gelecekte mümkün olacak gibi. Zira vücuduma en uygun pantolondan beklentilerim biraz fazla:
1- ince göstersin
2- uzun göstersin
3- şöyle yanlardan toplasın
4- beni sıkmasın, kasmasın 
5- yeri geldiğinde eşofman gibi rahat olsun
6- ...
pantolon moda blog

Abartmayı sevmiyorum ama sanırım geçen gece uyudum uyandım, sabah bir kalktım ki 42 beden olmuşum! Yani su içsem yarıyor, nasıl oldu anlamıyorum. İnanın abartmayı sevmiyorum!
en çok okunan bloglar

Bu pantolon modelini kendim çıkardım. Kalça bölgesinde kendinden yastıklı gezen bir yapım olduğundan ve oldum olası geniş paçalı pantolonlardan haz etmediğimden, tam hoşuma giden şekilde pantolon modellerini bir türlü bulamıyorum. Geniş kalçadan birden dar paçaya inince, kumaş da tam istenileni vermeyi beceremiyorsa, tayt görünümüne düşmeden dar paça pantolon kesimini oturtmak biraz zahmetli. 
diy moda dikiş blog

Kendi kıyafetlerimi dikmeye başlamadan önceki hayatımda alıp da üzerimde paraladığım birkaç pantolonum vardı. Benzer kumaşları bulunca sanırım kendime yakıştırdığım pantolonları dikme konusunda da harikalar yaratmaya başlayacağım. Her zaman dediğim gibi... abartmayı sevmiyorum. 


Gelelim arkaplanda gördüğünüz bu muhteşem mekanın ne olduğuna. Ankara'ya yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye edeceğim, benim çok sevdiğim bir sanat merkezi burası: Cer Modern 

Eski vagon tamirhanesi ve cer atölyelerinin restorasyonuyla büyük bir sanat merkezine dönüştürülmüş olan bu büyük yapı her gittiğinizde içinde birçok farklı sergi ve atölye sunuyor size. Biz gittiğimizde Picasso'ya ait Gravür ve Seramik Sergisi ile Erwin Olaf'a ait fotoğraf sergisi başta olmak üzere birçok sergiyi ziyaret etme imkanı bulduk. Picasso'nun sergisi Temmuz sonuna kadar açık. Gitmenizi tavsiye ederim. 
cer modern

Avrupa'da olsa önünde kuyruğun eksik olmayacağından eminim. Ancak güzel ülkemdeki sanata olan ilgi sayesinde çoğu gün burayı rahatça ve sakince gezeceğinizi garanti ediyorum :) Sadece tarihi binayı görmek ve geniş arazisinde keyifle vakit geçirmek için bile gidilir. Toplu taşımayla ve özel araçla ulaşımı kolay, otoparkı mevcut. Daha fazla bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.cermodern.org/
cer modern

Sanırım artık güzel mekanların arkaplan desteği sayesinde ve 2 yıllık blog modelliğinin ardından daha etkileyici pozlar vermeyi öğrendim. Abartmayı sevmiyorum ama bence bu konuda gerçekten süperim!

17 Haziran 2014

Ne güzel günlerdi o günler... Haftada en az 2 kez yazı yazar, sosyal medya sayfalarım üzerinden düzenli atışmalar yapar, yaptığınız yorumlarla karşılıklı keyfimizi bulurduk. Güzel günlerdi o günler...

Ne olacak benim bu halim bilmiyorum. Yazamıyorum, çizemiyorum, dikemiyorum :/

Ankara'da bitmek tükenmek bilmeyen yağmur havası, arasıcaklar tadında servis edildiğinden midir bilinmez, ruhum halden hale giriyor... Üretken ruh halimle bir türlü buluşamıyorum. 
moda dikiş blog
Haftaya derslerimiz başlıyor. Onun zoruyla bu yakınlarda dikiş masamın başına geçsem iyidir! Yoksa dersler de bilenler bilmeyenlere anlatsın şeklinde geçecek. İşverenim de beni yüzlerce küçük parçaya ayırıp servis eder artık gelenlere :)

Hayatım boyunca tembellik yapmadım. O yüzden bu ruh hali bana çok yabancı geliyor. Tedavisini bilen var mı? ;)

Neyse; en azından söylemem gereken birkaç notu iletmek için bilgisayar başına geçebildim.

Bu yaz süresince Ankara Taurus AVM'nin çatısı altında vereceğimiz "Kendin Dik Atölyesi"ne başvurmadıysanız bu hafta mutlaka kaydınızı tamamlayın. Bu da nedir diyenler bir önceki yazıyı inceleyebilir. İlk grupları yarın belirleyeceğiz. Bana ismini bildirmiş olanlardan bazılarını öğretmen kontenjanından derslere aldırmaya çalışacağım. Ancak herkesi kaydettiremem. Bu durumda ilk kayıt yaptırandan geç yaptıranlara doğru bir sıralama yapmamız en hakkaniyetlisi olacaktır. 

Siteye yorum bırakanların tamamına dönemiyorum. Çok üzgünüm. İnanın yetişemiyorum. Eskiden bir siteye yorum bıraktığımda site yazarı bana yanıt yazmazsa bozuk atardım. Bu yüzden bu sitede her zaman dakik şekilde yanıtlar yazmaya gayret ettim. Ne yazık ki ipin ucunu kaçırdığım zamanlar da oluyor. Yorumlarına / sorularına yanıt veremediklerim lütfen kusura bakmasın. 
dikiş moda tasarım elişi
bugünlerde ben (temsili)

Çok yakında, tanıdığınız bildiğiniz hallerimle ekran karşısında olmak dileğiyle. Öpüyorum hepinizi kocaman :o


11 Haziran 2014

Duyduk duymadık demeyin... 

Hani size birkaç hafta önce bahsetmiş olduğum bir yaz ayı etkinliği vardı ya... İşte o üzerinde çalışmakta olduğum sürpriz tamamlandı. Bu yazı Ankara'da geçirmek zorunda olan dikiş meraklıları için eğlenceli bir haberim var!

Birkaç ay önce açılan TAURUS AVM'de Temmuz ayı süresince çok eğlenceli geçeceğini duyduğum bir dikiş kursu başlıyor!!! Dikiş ve tasarım öğretmeniyle tanıştım. Biraz garip biri... Derslerine katılacak kursiyerlerin dikiş aşkına bulaşacağından emin görünüyor. Üstelik pratik dikiş tekniklerine önem verdiğinden, katılımcılar daha ilk dersten itibaren kullacabilecekleri şeyler üretebilecekmiş. 

İşin daha da eğlenceli kısmı, Ankara'nın en eski Singer ve Pfaff yetkili firması Özdemir Makina da derslere sponsor olacakmış. Yani katılımcılar birbirinden güzel makinalarda çalışma, yeni makinaları inceleme imkanı bulabilecekler. 

Dersler 2 farklı gruba verilecek, katılımcılar sınırlı sayıda tutulacak. Derslere katılım için sembolik bir ücret alacak olan Taurus AVM yönetimi, karşılığında oldukça zengin bir dikiş kiti hediye edecek. 


Sadece giyinip süslenip kendi stilini kendisi dikmek isteyenler ilk gruba, daha az dikiş tecrübesi olan ya da aksesuar yapımını öğrenmek isteyenler de ikinci gruba adını yazdırabilecek. 

Nasıl? Heyecanlanan var mı aranızda? Daha önce dikiş kursuna katıldınız mı bilmiyorum. Ben katılmadım :)) Ama bu kursun öğretmenini tanıdığım için belki de katılacağınız en eğlenceli dikiş kursu olacağından eminim. Bir de öğrencilerine öğren çekirge falan diyor... Anlamadım... Siz anladınız mı? ;-)

İlk etap kurslar ne yazık ki sadece haftaiçi açılacak. Kursiyer sayısı kısıtlı tutulacağından ilk kayıt yaptıranların şansı daha fazla olacaktır. Taurus AVM'nin müşteri servisleri de var. AVM'ye ulaşım bilgileri için sitesini inceleyebilirsiniz: http://www.taurusankara.com/

Başvuru formları AVM girişinde dolduruluyor. İlk dersler Haziran'ın son haftası başlayacak. Kursa kaydınızı yaptırdıktan sonra buraya da adınızı yorum olarak bırakırsanız belki KendinDik.Com okurları için özel bir kontenjan kullandırabilirim. 

E hadi... Bu hafta acilen Taurus AVM'ye koşun. Ben de katılımcılar arasında okurlarım olmasını isterim açıkçası. Hoş bir dayanışma hissi verir bu garip öğretmene :D


04 Haziran 2014

“Çalışan bir iş kadını güne nasıl başlıyor?” sorusuna cevap olarak; bir iş gününe başlama rutindir bilgisayarın açılması, eş zamanlı olarak kahve hazırlanır ve “bu gün neler olmuş” diye hurriyet.com.tr açılır. Hızlıca gündem takibi yapıldıktan sonra sıra maillere ve bekleyen işlere geçer…

Benimle aynı yönde ilerleyen bir iş günü rutininiz varsa bugün size güzel bir haberim var!  Kahvenize eşlik eden Hürriyet yazarları, gündem yazıları, kültür sanat haberleri, kısaca Hurriyet.com.tr çok daha sosyal!

Eğer siz de benim gibi sosyal medyayı aktif olarak takip edenlerdenseniz Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından gündemin de takibini yapıyorsunuzdur. Yani artık tek bir mecra gündem takibi için maalesef yeterli olamıyor.

Yenilenen Hürriyet ise aslında sizi tüm platformlarla bir araya getiriyor. Haber okurken aynı zamanda arkadaşlarınızın ya da aynı konuları okumaktan ve paylaşmaktan hoşlandığınız kişilerin yazılarıyla sizi buluşturuyor.

En baştan anlatmak gerekirse Hürriyet nasıl bu kadar Sosyal? Birkaç adımda alacağınız üyelik ile Hurriyet.com.tr ’ye üye olabilir, üyelik aktivasyonunuz sonrasında Hurriyet.com.tr sayfanızı ilginizi çeken haberlerle kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin haber akışınızda çıkmak üzere; kültür sanat, spor, gündem gibi başlıkları seçerken aynı zamanda alt başlıklarla ilginizi çeken haberleri kaçırmamak için sayfanızı ilgi alanlarınız doğrultusunda daha da kişiselleştirebilirsiniz. Daha doğrusu Hürriyet’inizi artık kendinize özel yapabilirsiniz.


Sonrasında profilinizi tıpkı diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi fotoğrafınız, bilgileriniz, sosyal medya hesaplarınızla entegre hale getirebilirsiniz.

Yazarların haberlerini, onların kendi sayfalarından paylaştığı yazılardan okuyabilir, onlara yorum bırakabilirsiniz. İlginizi çeken haber, yazı, görsel, müzik paylaşımlarınızla Hurriyet.com.tr’yi aktif kullanabilir, öne çıkarttığınız haberlerle Hurriyet.com.tr ana sayfasına yön verebilir, gündemi belirleyen hashtaglerle tartışmalara katılabilirsiniz.


Bir blog yazarı olarak en güzel noktalardan biri ise; yazdığınız blog yazılarınızı Hürriyet Sosyal’deki arkadaşlarınızla da paylaşabilir, onların yazınız hakkında  düşündüklerini/yorumlarını  yine hürriyet sosyal üzerinden alabilir, böylece yazılarınızın çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Henüz Hurriyet Sosyal’in dünyasını keşfetmediyseniz aşağıdaki videoyla hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.


İçerik: www.e-gunlugum.com


Bir boomads advertorial içeriğidir.