"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

Etkinlikler

KENDİN DİK ETKİNLİKLERİ SAYFASI

Mart 2014 ayında çok eğlenceli ve bol katılımlı bir etkinlik düzenledik. Tek bir bluz kalıbı ile bakalım ne değişiklikler yapabiliriz diye merak ettik ve başladık ay boyunca aynı kalıpla farklı tasarımlar yapmaya :)

Yine bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği, yine cıvıl cıvıl sonuçlar:
http://www.kendindik.com/2016/10/en-guzel-kirmizi-en-guzel-beyaz-2016_29.html


2014 yılında gerçekleşen bir diğer etkinlik yine şahane Cumhuriyet Bayramı etkinliğimiz oldu. İşte sonuçlar:

Etkinlikle ilgili bilgiler ve katılımcıların sergiledikleri tam da burada:
HEYECANLI ÇEKİRGELERİZ BİZ 


Aralık 2013 ayı etkinliğini, güncel bir Burda sayısından seçtiğimiz bir elbiseyi dikerek yılbaşına feci havalı girmekle ilgili yapalım dedik :)

İşte adım adım yılbaşı elbisesi yazıları:

1- Yılbaşı giysimizi birlikte dikelim mi?
2- Kalıbı çıkartıp, büstiyer kısmını itinayla dikiyoruz
3- Bustiyere balen dikmeyi öğreniyoruz
4- Eteklere kapalı yırtmaç dikmeyi keşfediyoruz
5- Dikiş çizgilerini düzgünce denk getirmenin püf noktalarını öğrenerek hayatımızı kolaylaştırıyoruz. 
6- Benimki bitti! Kış günü için ideal bir görünüm :))Ekim 2013 ayı için etkinliğimiz elbette 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını cıvıl cıvıl kutlamayla ilgili oldu!

"En güzel Kırmızı, En güzel Beyaz" Etkinliğine katılanların çalışmaları burada: 
http://www.kendindik.com/2013/10/en-guzel-kirmizi-en-guzel-beyaz-2013.html

Harika bir katılım oldu! Katılan, izleyen, paylaşan herkese çok teşekkürler.  Seneye daha çok katılımcıyla buluşmak dileğiyle... :)Eylül 2013 ayı için etkinliğimiz hep birlikte Türkiye'nin kumaş pazarları ve ucuz kumaşçı sokakları haritasını çıkartmak oldu. 

Siz de yaşadığınız yerlerdeki ucuz kumaşçıları tespit ederek, haritanın tüm dikişseverler için güzel bir kaynak olmasına katkı sağlayabilirsiniz! 

Detaylar burada:
http://www.kendindik.com/2013/10/turkiyenin-kumas-pazari-haritasi.htmlİlk etkinliğimiz, orijinali ünlü tasarımcı Cynthia Rowley imzasını taşıyan ancak etkinlik tamamlandıktan sonra çok daha harika tasarımlarla şekillenecek olan boyundan büzgülü elbise dikimidir. 

Etkinlikle ilgili tüm yazılar burada sıralanacak, böylece etkinlik tamamlandıktan sonra güzel bir dosya olarak rafa kalkacaktır.

Hepimize şimdiden keyifli dikişler! :)


3- Kumaş seçimi, gereken malzemeler ve ölçü alma:  http://www.kendindik.com/2013/08/adm-1-kumas-secimi-malzemeler-olcu-alma.html
4- Kalıp çıkarmaya başlıyoruz. İlk kalıbımız en zor olanı. Gerisi su gibi gelecek. Biraz sabır :) http://www.kendindik.com/2013/08/adm-2-ust-parca-kalp-ckarma.html
5- Etek kalıbı da bitti mi bu iş tamam: http://www.kendindik.com/2013/08/adm-3-etek-kalb-ckarma.html
8- Astarlı elbiseye fermuarı taktık, yakaları biyeyle kapattık: http://www.kendindik.com/2013/08/adm-6-astarl-elbiseye-fermuar-ve-yaka.htmlBurada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.