"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

Kim ki Bu?

irem sunar özat
1 Şubat 1977'de İzmir'de doğdum. Çocukluğumun yarısını iğde ağaçlarının tepesinde, diğer yarısını denizci bir babanın dünyayı dolaşan yük gemilerinde geçirdim. 

Önce, İzmir Amerikan Lisesi'nde okudum. Asırlık çınar ağaçlarının gölgesinde, ilk hikayelerimi yazdım. Ardından, ODTÜ Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Siyaset Bilimi Yüksek Lisansı yaptım. 

15 yılı aşkın süre boyunca, sosyal kalkınma alanında Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler bünyesinde yürütülen uluslararası çalışmalarda görev aldım. Eğitim sisteminin güçlendirilmesi ve sivil toplumun desteklenmesine yönelik onlarca proje ve programda çalıştım.

2004'te şu an gezmekte olduğunuz siteyi kurdum. Kendin Dik'te kendi başıma öğrendiğim dikiş maceramı, eğlenceli bir şekilde anlattım. Ama artık başka projeye geçme zamanı :) 

Mayıs 2020'de, dünyada yaklaşık 1 milyar çocuğun okula gidemediği Covid-19 salgısı sırasında, çocukların öğrenme sevgisini kaybetmemesi için Türkçe dilinde zengin ve nitelikli eğitim içerikleri sağlamak üzere Meraklı Turşu isimli dijital eğitim platformunu kurdum. Burada tüm eğitim konularını eğlenceli ve hareketli bir şekilde anlatma gibi bir gayretim var :) Bence çok eğlenceli. Dikiş keyfinize ara verdiğinizde bir incelemenizi tavsiye ederim :D

Haziran 2021'de ise heyecanlı, muzip ve fantastik bir hikaye içeren "Büyülü Deniz" isimli çocuk romanım yayınlandı. 


Burada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.