"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

KIŞ UYKUSU

12 Aralık 2013


Biraz mayışığım bu aralar. Hafiften uykulu ve salak geziyorum ortalıklarda. 

Tıpkı hasta olduğum zamanlarda olduğu gibi, içimdeki hiperaktif insan hopluyor yerinden her gözümü kapadığımda. Huzursuz ediyor beni.

Kalk!” diyor... “Kalk ve hemen şu şu işlerini tamamla!” 

Emir addedip bir gözüm kanepede fırlıyorum yerimden ve işlerimi yapmaya başlıyorum. Hafiften uykulu ve salak halde...

Laf anlatamadım gitti o hiperaktif yanıma. Mışıl mışıl kıvrılsam şurada azcık diyorum. Ama biraz gözüm geçecek gibi olsa, hemen kendimi birşeyler yetiştirmeye mecbur hissederek kalkıyorum. 

Al kahveni, geç keyifle cam kenarına. İster yaz... ister güzel bir kitap okumaya başla... Nedir bu bitmeyen telaş? Biliyorsun işte... Sen rahat ol; hayat bekler seni... 

Ama yok. Anlatamıyorum bunu içimdeki hiperaktif yanıma. Hafiften uykulu ve salak geziyorum onun yerine... 

Kişisel gelişim kokan gün planları da sökmüyor. “Amaaan” diyorum. Böyle de seviyorum kendimi çok. Sadece birazcık azaltabilsem şu koşuşturma ihtiyacı duygumu... Birazcık dinlendirebilsem içimde çalan çanları... Herşey harika olacak. Şöyle kıvrılsam kanepeye... Dışarıda kar manzarası. Elimde kahve. Dalsam gitsem şöyle hafifçe... Ama yok. Hafiften uykulu ve salak geziyorum onun yerine... 


8 yorum

 1. sanırım hepimizin var böyle bir yanı, benimki de tembel nereye kıvrılsam yatsam diye bakıyor :)

  YanıtlaSil
 2. Neslihan Eryuksel12 Aralık 2013 22:57

  Bu hiperaktivite olmasa o parçalar çıkar mı hiç??::))Ben de var ..3 çocukla mutlaka yapmalıyım bişeyler..Üretmek iydir iyidirrr::))

  YanıtlaSil
 3. bende öyleyim ama sanırım ben içimdeki tembeli biraz fazla dinliyorum :))

  YanıtlaSil
 4. yaaa ne doğru dediniz Neslihan! :D

  YanıtlaSil
 5. hava şu an -8 (gündüz vakti!) yani sizinkini dinlemek daha iyi an itibariyle! :)

  YanıtlaSil
 6. işleyen demir ışıldar demiş atalar,bak ne güzel ışıl ışılsın.eğer insanoğlu bir meşgale bulmazsa kafada 40 tane tilki dolaşmaya başlar yanı en azından benım öyle olur.kendımı ne zaman işe güce verirsem hayatımın akışındaki olumsuz giden her şeyi unuturum.
  bir başak burcu olaraktan çalışmak iyidir hem de çok iyidir diyorum:))
  kulakalrı cınlasın unv de bi hocam vardı,ben gece uykum gelmezse oturup yatakta uykumun gelmesını bekleyecek ınsan değilim.kalkar yataktan kendıme bır iş mutlaka bulurum derdi:)) ben de sıyırmış bu derdım ıcımden:))yav allah inandırsın aynı ona döndüm ben de:))

  YanıtlaSil
 7. doğru vallahi... yaşlandıkça huysuzlaşıyor muyuz ne? :D

  YanıtlaSil

Burada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.