"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

BU SEFER GİRMESEM?

01 Şubat 2016

Beni düşündüğünüz için çok teşekkür ederim. Davetiniz dün ulaştı elime. Ama bu seferlik girmesem olur mu?
Yok yok gerçekten. Her seferinde kendimi biraz daha rahatsız hissediyorum bu konuda. Bu sefer durumla ilgili o nahoş his birkaç gün önceden başladı hatta. Beni bu seferlik affedin olur mu? Girmeyim ben.
Nasıl yani girmek zorundayım?! İstemiyorum işte anlamıyor musunuz? Her seferinde bunu iyi bir şey gibi görmek zorunda mıyım? Bu seferki kötü çarptı. Gelmiycem. Girmiycem. Kararlıyım!
yere yapışmış


İyi de insan her gün neşeli, olumlu, hayata mutlu ve kocaman gözlerle bakan bir Disney karakteri gibi yaşayamaz ki… Bu sefer kendimi iyi hissetmiyorum. Girmek istemiyorum. 
Hem benim daha yapacak çok işim var. Bir sürü planım var ve sizin davetiniz bana gerisayım gibi gelmeye başladı artık. Sanki 'yapılacaklar listesi'ndeki planlarımı yetiştiremeyecek gibi hissettim. Bastı biraz… Anlıyor musunuz?
Ne demek katılım şart ama partide nasıl davranacağı kişiye bağlı? Ay huysuzum işte bu sene. Gelmeyin üstüme?!
Tamam tamam. Madem arkamdan itekliyorsunuz, giriyorum bu sene de. Ama hiç mutlu değilim bu durumdan. Herkes de bunu böyle bilsin!
Tabii canım, siz de haklısınız. Takvim belli ama parti benim. İşim gereği ben de biliyorum bir organizasyon sırasında planlandığı gibi gitmeyen bir şeyler mutlaka çıkar. Önemli olan panik yapmadan anın gerektirdiği şekilde çözüm bulup hareket etmek. Ama bu sefer bir kenarda oturup mızmızlanmak istiyorum. Ne olmuş yani?
Peki peki tamam. Bu sefer de giriyorum yeni yaşıma ama size yanıtım şu aralar oğlumdan her konuda duyduğum cümleden ibaret olacak: "Offf yeaaaaaaa......." 
...
Ben de biliyorum kısa süre sonra kendimi toparlayıp yeni yaşımın da tadını çıkarmak zorunda olduğumu. İşte bazen en sinir bozucu olan da bunu bilmek oluyor. Çok can sıkıcı bir deneyimi bile bir süre sonra hazmedip onunla yaşamayı öğreneceğimi biliyorum artık. En azından  39 yaşıma girdiğimi kendime kabul ettirmek için bir senem daha var.
Offf yeaaaaa... Bakalım bu senenin renkli yeni yaş deneyim hediyeleri neler olacak? :)21 yorum

 1. yeni yaşınızda herrr gününüz içinizi boğarcasına mutlu geçsin inşallah irem hanım:) sevgiyle kalın

  YanıtlaSil
 2. seviyom seni "40-1" ;)

  YanıtlaSil
 3. Nice mutlu, sağlıklı, bol bol ürettiğin senelerin olsun. Ben de 37'de mızıklandım bu yıl acık. ama gelene buyur diycez mecbuuur ;D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seneye süper hazırlıklı olucam! Kesin!!! Hırs yaptım :))))

   Sil
 4. Hay Allah, ne desem... Girmek istemediğin yeni yaşın sana öyle mutluluklar ve sevinçler getirsin ki daha önce girmediğine pişman olasın:D yok bu beddua gibi oldu geri alıyorum. En iyisi klasiklerden gidelim; İyi ki doğdun, iyi ki varsın... vs xxx

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Suzy'ciğim. Sen de iyi ki varsın!!

   Sil
 5. Öyle güzel bir yaş olsun ki amma gereksiz panik yapmışım deyin inş:)) Nice güzel yaşlara!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olsun olsun! Öyle olsun! Aşk olsun meşk olsun bolluk bereket olsun! :) aynıları size de olsun;)

   Sil
 6. Mutlu yıllaaar:)) Bir sonraki postta "iyi ki girmişim, burası harika" temasını bekleyen yaşıtlarınız var İrem Hanım, huysuzluk yapmayınız, moral bozmayınız, snıfff :.. :(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy eyvah! Tamam tamam. Yazacağım öyle bir post da acilşnden :))

   Sil
 7. sevdiklerinizle beraber nice mutlu yaşlarınız olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim! Kucak dolusı sevgiler :D

   Sil
 8. Nice musmutlu senelerin olsun canım :)) Gir gir sen o yeni yaşa her yaşın ayrı bir güzelliği olur ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler sevgili Aycan. Seni dinledim ve girdim bile :))

   Sil
 9. Gir gir, bak buralar çok güzel. Ben 2 senedir buralardayım, valla pek bi memnun kaldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa... Bak ne güzel oldu bu bilgi! Eminim ben de memnun kalırım çok teşekkürker :)) :*

   Sil
 10. hahahah ilk başta anlamadım serzenişin konusunu ama gecmiş dgununuz kutlu olsun. sizden ricam; grup dersi yani gene bir work shop varmı düşüncelerinizde? öğrenmek istiyorum da!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Sevgili Damla! Grup dersi olabilir ama bunun için srtık vize alıp Moskova'ya gelmeniz gerekecek :) 1.5 ay önce Rusya'ya taşındım zira!

   Sil
 11. Mutlu yaşlar dilerim. Not: 600. izleyiciniz:)

  YanıtlaSil

Burada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.