"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

BIRAK DAĞINIK KALSIN

14 Mart 2017
asimetrik yaka ceket hırka dikiş blog modaBırak dedim dağınık kalsın biraz. Yıllarca yetmedi mi döpiyes hatun gezmelerim? Kendi kıyafetlerimi dikmeyi öğrenme maceramda 6. yılı geride bıraktım. Yetmiyor artık hazır kalıplar. Şunun şurasını farklı yapsam nasıl olur demeler, kalıp kağıtlarıyla origami gibi oynamalar, bir havalar bir havalar :)
dikiş blog, kendin dik dolabı, sewing fashion
Ama yapması kolay. Anlatacağım sabırlı çekirgelere... 
Hırka üzerimde paralandı artık ama bir türlü oturup da yazamadım. Aylar oldu ben bunu dikeli. Yine salaş, yine değişik dökümlü bir hırka istiyordum. Önce harika bir yünlü kumaş ile ona uygun yapay deri bir parçaya gitti elim. Aslında, aramızda kalsın da, gerçek deri bulsam hiç acımadan onu kullanacağım.


Yıllardır binbir şekle dönüştürdüğüm kruvaze hırka kalıbımı aldım, oradan çekiştirdim buradan yapıştırdım, ortaya iki yakası bir araya gelemeyen enteresan bir hırka çıktı. 
modanı kendin yarat
Her zamanki fermuar aşkımla yandan bir de upuzun bir fermuarı geçirdim. Yetmedi, üstüne bir deri şerit ekledim. Neden bilmiyorum; işte öyle içimden geldi.
dikiş blog

Kapanınca ortaya enteresan görüntüler çıkıyor :D Fotoğrafı sadece yandan değil, önden de çekmeliymişim... 
fashion sewing blog cardigan
Instagram'dan takip edenlerin tanıyacağı üzere, hayatımıza yeni bir oğlan çocuğu girdi 1 ay önce. Adı Vanilla. Bırak biraz dağınık kalsın dedim. Sürekli temizlik ve düzen takıntısından çocukları hayvan sevgisinden uzak tutmaya içim daha fazla el vermedi. Bu huzursuz anne daha gözünü açmadan evi temizlemeye başladı bu miniğin arkasından ama olsun! Bunun da aşkı bambaşkaymış :)

maltese puppy
Bir sonraki yazıda bu kalıbı nasıl çıkarttığımı ve diğer dikiş detaylarını anlatacağım ama göstermeden rahat edemeyeceğim. Kollarımın yarısı da deriden. Tamamını deri yapmak biçimsiz geldi nedense. Yakam çok biçimli olduğundan sanırım! 
deri kol, kendin dik, kendin yap, moda, tasarım
Meraklısına son bir notum var. İçteki penye elbise de Kendin Dik marifeti ;) Ama yazacak zaman bulamadım bir türlü. O da başka bahara artık! 
asimetrik ceket, asimetrik hırka, deri detaylı,

Öğren Çekirge notlarını merak edenleri bir sonraki yazıya beklerim! 

12 yorum

 1. Her zaman olduğu gibi yine harikasınız, ellerinize sağlık, güle güle kullanın ������

  YanıtlaSil
 2. Herzaman olduğu gibi süper kıyafetler yine dikilmiş giyilmişçokta yakışmış tasarım desen
  Harika ben diktikleriniz görmekten çok mutlu oluyorum çünkü beni daha farklı düşünmeye sevk ediyorsunuz buda beni geliştiriyor çok teşekkürler İremciğim���������������������������� vanilla da çok yakışıklı benim de Duru kızım var ama o pisi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim sevgili Nazlı! Duru kızımızı da öperim :D

   Sil
 3. Bak şimdi o minnağı orya koydun benim bütün dikkatim ona kaydı ve yazıyı iki kere okumak zorunda kaldım ;)) O nasıl şeker birşey yaaa ölürüm. Oğlumun alerjisi olmasa çoktan bizde de olurdu böyle sevimli birşey :)) Hırka harika sen de öyle tabii ve öğren çekirge yazısını merakla bekliyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alerjisi olan kişiler için "hipoalerjenik" köpek cinsleri var. Bunlar tüy dökmüyor ve kokmuyor diğer köpekler gibi. Niyet ciddiyse, bu türleri bir araştırın derim. Benimki Malta cinsi (Maltese) Terier. ;)

   Sil
 4. Muthis bir sonraki yazıyı sabırsızlıkla bekliyorum.Sevgiler sensei��

  YanıtlaSil

Burada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.