"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

GÜZELLİĞİN BİNBİR YÜZÜ

08 Mart 2016
Dünya kadınlarının güzellik atlasını yapsalar sizce hangi fotoğraflarla dolu olurdu bu atlas?

İnce ve uzun kadınlar?  Hip kıyafetler? Sokak modası çekimlerinden kareler?

Bize sunulan her güzelliğin photoshop etkileriyle mükemmelleştirildiği ileri teknoloji döneminde, bir kadının gerçek güzelliği nasıl yakalanabilir?
Mihaela Noroc, 17 yaşında aşık olduğu fotoğrafçılık tutkusunu profesyonel olarak yapabilmek için yıllarca istemediği işlerde çalışmış. 30 yaşına geldiğinde, hayalini gerçekleştirmek için gereken paraya ve deneyime sahip olduğuna inanarak işini bırakmış, kendine bir sırt çantası yapmış ve fotoğraf makinasıyla dünya turuna çıkmış. Çoğu kişinin gitmeyi düşünmeyeceği destinasyonlarda, günümüz moda dünyası ve anlayışından çok farklı bir "sokak modası" çekimleri yapmaya başlamış. Sadece kadınları çekmiş. Güzel bulduğu kadınları... Güzelliğin doğallıktan ve çeşitlilikten geldiğini her karesinde kanıtlayarak şahane bir projeyi hayata geçirmiş. Henüz duymamış olanınız var ise projenin adı "The Atlas of Beauty" (Güzellik Atlası)."Katmandu / Nepal sokaklarında oğluyla birlikte yürüyordu. İngilizce bilmiyordu, ama oğlu konuşabiliyordu. 

Oğluna dönüp "Annenin fotoğrafının çekmek istiyorum" dedim. 

"Neden?" dedi. 

"Çünkü çok güzel" diye yanıt verdim. 

Annesine dönüp baktı ve gururla gülümsedi: "Evet, öyle!" dedi... "

Bu fotoğrafın hikayesi bu. 


Kuzey Kore'ye gitmeden önce burada portre çekip çekemeyeceğine dair endişeliymiş Noroc. Kadınların fotoğraf çektirmeye ne kadar açık olduklarını görünce şaşırmış. Pyongyang'ın en işlek caddesinden bir başka kadın dönüp hemen bu pozu vermiş:3 yıllık emeğin ardından şahane bir güzellik atlası ortaya çıkartan Romanya'lı fotoğrafçıya gerçek güzelliği tekrar hatırlattığı ve harika bir çeşitlilikle sergilediği için teşekkür etmek gerek. 


Mihaela Noroc'ın web sitesine buradan:
http://theatlasofbeauty.com/ 

Fotoğrafları ve projesiyle ilgili güncel bilgilerin olduğu Facebook sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/MihaelaNorocPhoto/?fref=photo

Kadınlar Günümüz kutlu olsun! 4 yorum

 1. bize tanıttığın için teşekkür ederim.. güzel günler ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her gün yeni resim yayınlıyor. Ben de izlemelere doyamıyorum :) Paylaşmak güzel :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. günler günler geçti aradan ben yanıt verene kadar! ama bize her gün bayram diyelım! sizin de kutlu olsun :D

   Sil

Burada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.