"BÜYÜLÜ DENİZ" İSİMLİ ÇOCUK ROMANIM 8 YAŞ ÜSTÜNDEKİ TÜM HAYALPERESTLER İÇİN ARTIK KİTAPÇILARDA! :)

EN GÜZEL KIRMIZI EN GÜZEL BEYAZ - 2016

29 Ekim 2016
Ne güzel yaptık! Biz Cumhuriyetimizin kuruluş gününü her alanda, her mecrada kutlamaya kararlıyız. Bu kutlamayı dikiş ve el işi odalarımıza da taşıdık! 
İşte bu sene Cumhuriyet Bayramı kutlamalarımız için hazırlanan çalışmalar:


Bu seneki çalışmaları #dikişodamda29Ekim etiketiyle paylaşan katılımcılar son güne doğru gönderdikleri birbirinden güzel çalışmalarla başımı döndürdü! Umarım atladığım yoktur.

"Diktim Diktim Giydim" sitesinin sahibi sevgili Nuray bir yapmış ki ne yapmış! Beyaz bir klasik elbise modeli üstüne ince ince işlediği kanaviçe çiçeklerle çok fena bir tasarım çıkarmış ortaya! Öyle fena yapmış ki, fotografı ilk gördüğümde gözlerim yerinden çıktı! Su gibi olmamış mı sizce de?! 
Nuray'ın çalışmasına ilişkin daha fazla bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz: 
http://diktimdiktimgiydim.blogspot.com.tr/2016/10/en-guzel-kirmizi-en-guzel-beyaz.html
29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı, kırmızı beyaz kıyafetler, dikişodamda29Ekim

"Hobi Dünyam" adlı sitenin sahibi dünya güzeli kızı, adaşım İrem için öyle bir etek yapmış ki, ben bile giymek istedim! Hele o kombine ne demeli?! Sevgili İrem'den stil tüyoları almak isteyenler için adres: 
hobilerimiseviyorum.blogspot.com.tr


29 Ekim'i kırmızı beyaz kıyafetlerle kutluyoruz, kendin dik, dikişodamda29Ekim

İnci İnci en birinci arkadaşımız, elbisesini ilk tamamlayıp, bir de üstüne dayanamayıp 1 hafta öncesinden yayınlamıştı! Kumaş seçimine de, modeline de, heyecanına da bayıldık sevgili İnci :D İnci'yi instagramdan takip etmek isterseniz: https://www.instagram.com/incinci_/
en güzel kırmızı en güzel beyaz dikiş etkinliği

"Aycan'ın Atölyesi"nin baş kahramanı! Ekranımın öteki ucundaki itici güç! Ne zaman bu siteyle ilgili bir şey yapsam, hemen koşar, hemen yetişir, hemen yorumlarıyla destekler, yol gösterir. Kendisi dikiş konusunda epey bir sensei'dir ama, ses etmez, en hevesli çekirge gibi koşar yetişir her şeye! İyi ki varsın sevgili Aycan ve iyi ki bu güzel elbiseyi yapmışsın! Aycan'ın elbisesiyle ilgili daha fazla bilgi için: 
http://aycanulus.blogspot.ru/2016/10/en-guzel-kirmizi-en-guzel-beyaz.html


İnternetten aramıza katılan yeni bir çekirge ve blog yazarını bu vesileyle tanımayanlara tanıtayım. Bu enerji bombasının adı Bejia. Çalışmalarına bu adresten ulaşabilirsiniz: beijaavintage.blogspot.com.tr
dikiş etkinliği, 29 Ekim giysileri, kırmızı pantolon

Sevgili Aysel de harika bir kırmızı tonunu çok güzel ve kullanışlı bir bluz modeliyle kullanmış. Aysel sitesine bir an önce yazsın da detaylarını okuyalım! Çünkü bu modeldeki kollarda daha farklı detaylar gizli gibi geliyor bana ;)
http://ayselmelike.blogspot.com.tr

Genç tasarımcı adayımız Defne Ergöz bu sene içinden geçen elbise modelini küçük boy çalışmış. Sevgili Defne, seneyeki etkinliğe kadar dikiş makinasını kullanmayı öğrenmeni ve kendine dikeceğin bir giysiyle etkinliğe katılmanı arzu ederiz! ;)
Sevgili Deniz'in elinden çıkan bir güzel elbise çalışması da böyle olmuş. Sevgili Deniz, bir sonraki sefere bu güzel elbiseyi üzerinde de görmek isteriz çünkü ben o elbisenin bel kısmındaki detayları görmek istiyorum! ;)

Bu sene anneler çok fena çalışmış! Duru'nun annesi de Duru'ya şahane bir elbise yapmış! Tokanın elbiseyle uyumu da gözlerden kaçmıyor Duru'cuğum :D
Elbise detayları burada: http://www.enduruyanim.com/2016/09/22/kirmizi-beyaz-cocuk-elbisesi/
"Hayali Art" markası da Cumhuriyet Bayramı için çok güzel bir kolye çalışması tasarlamış! Detaylar ve diğer modelleri buradan takip edebilirsiniz: 
https://www.instagram.com/hayali_art/


Ben bu sene beyaz bir ceket yaptım. Tasarım bana ait. Nasıl oldu bilmiyorum ama kalıbı bir şekilde kendim çıkardım :) Tam kalbimin üstüne bir kalp daha koydum, yeni memleketimden, kalbimdeki vatanıma gülücükler gönderdim! Detayları haftaya yayınlarım meraklıları için:
en güzel kırmızı en güzel beyaz, beyaz ceket, kendin dik, dikişodamda29Ekim
Benim de sitesini bu çalışma sayesinde keşfettiğim Hilal, dışı sizi, astarı beni yakan bir etek tasarımıyla katılmış etkinliğe. Daha fazla çalışmalar da bekliyoruz artık sevgili Hilal! Detaylar burada: 
http://mahands.blogspot.ru/2016/10/29-ekim-ve-bloga-donus-republic-holiday.html

Bu etkinlik sayesinde yeni keşfettiğim bir diğer ortalığı yakan blogger da Hülya oldu. Nefis bir elbise çalışması yapmış! Detaylar yakında burada: http://masummeleginkanatlari.blogspot.com.trMeri... Ah Meri Vah Meri... Nerede senin güzel blog yazıların?? "Buzlar Kraliçesi" yine döktürmüş Minsk semalarından bize doğru!

Sevgili Necla Şölen, bu seneki etkinliğimize çok klasik ve çok şık bir elbise modeliyle katılmış. Önü ayrı arkası ayrı şahane olmamış mı sizce de? ;)
Detaylar burada: 
cumhuriyet bayramı dikiş etkinliği, dikişodamda29Ekim
Dünya güzeli Nehir, bu sene daha da büyümüş ve daha da güzelleşmiş olarak yine etkinliğimizin baş köşelerinden birini aldı! Hayatın da yüzün gibi güzel olsun, her şey önünde su gibi aksın sevgili Nehir!
Nehir'in annesinin iki arada bir derede yaptığı bu güzel çalışmanın detayları şu adreste: http://nehrimarifetirmak.blogspot.com.tr 
Etkinliğimizin en hevesli, en neşeli bir diğer katılımcısı da "NelerDiksem" oldu. Kendisinin keyifli yazımıyla birlikte beyaz bluz çalışmasını buradan okuyabilirsiniz: 
Sevgili Nesrin Hanım da bizi yalnız bırakmamış. Çok güzel bir bluz çalışması yapmış, bir de üstüne göz alıcı bir yüzük takmış, aramıza en havalısından katılmış. Ne de güzel yapmış! :D Nesrin'i instagram'dan takip etmek isterseniz, işte adresi: https://www.instagram.com/nesringurcan/


"En Güzel Kırmızı En Güzel Beyaz" dikiş etkinliğimizin en başından beri en hararetli katılımcısı sevgili Gonca bu sene iki çalışma yapmış ve her iki çalışmasını, önceki yıllarda yaptığı çalışmalarla birlikte yayınlamış. Goncanın retrospektif sergisine buradan ulaşabilirsiniz :D : https://ornitorenkhandmade.wordpress.com/2016/10/28/en-guzel-kirmizi-en-guzel-beyaz/

s
Çok değişik bir çalışma son anda Öz Modish'ten geldi. Daha detaylı bilgi beklemekte haklıyız sanırım ;) Onlar deri detay mıdır Öz Modish? :D Sanırım kendisinin sadece instagram hesabı var. Takip etmek isteyenler buraya: https://www.instagram.com/oz_modish/


Sevgili Renkli Design bu sefer pırıl pırıl bir beyaz bluz çalışmasıyla katılmış etkinliğe. Ama kol detayları sizce de harika değil mi? Daha fazlası burada: 
http://renklidesign.blogspot.ru/2016/10/enguzel-krmz-en-guzel-beyaz-etkinligi.html

Yenilenen blogu ve yenilenen havasıyla sevgili Seher, kırmızı eteği ve pozuyla ortalığı yakıp kavurmuş bu sene! Çok güzelsin Sehercim, en kısa zamanda daha fazla yazı bekliyoruz senden artık!!
http://www.shelbyfashion.com/
kırmızı etek, en güzel kırmızı en güzel beyaz etkinliği, 29 Ekim giysileri
Sırada Sevgili Türkan Engin var. Bir de bu elbiseyi 2 saatte yaptım demez mi?! Ben hepiniz adına sitem ettim kendisine blog yazmayı bıraktığı için; merak etmeyin! Adresini şuraya yine not edeyim de, belki utanır da yazar yine :D
http://diktiklerim.blogspot.com.tr
Bir "@UyanıkElcin"imiz çıktı ortaya. Siteyi okuya okuya dikişe heves ettiğini söylüyor. Aramızda kalsın ama bence yakında bize yeni bir dikiş-moda sitesi katılacak gibi! :D Sevgili Elçin, bu ne harika bir çalışma olmuş böyle!!! Elçin'i instagram'dan takip etmek isteyenler için adresi şöyle: https://www.instagram.com/uyanikelcin/
kırmızı elbise, dikiş, moda, tasarım, 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı
Sonuncu çalışma, hem modelin tek tek elde işlenmesi, hem mankenin dünya güzeli olması, hem de elbisenin hikayesi açısından çok anlamlı olmuş. Ben değil, çalışmanın sahibi anlatsın bu güzelim elbisenin hikayesini:

"Bazı elbiselerin hikayesi olmalı ve birşeyler anlatabilmeli. Ben 29 Ekim etkinliği için özellikle bu şekilde işledim; yeşil yaprağım aynı tonda fazla olmadığı için bu kadar yaptım. Kızımın üzerinde gördüğünüz kırmızı çiçekli bir ağaç Cumhuriyet ağacı. Evet bazen çiçeklerimiz dökülüyor inciniyoruz ama ağacımız sağlam duruyor !!!"
Detaylar: http://gulce.in/

Hepiniz harikasınız! Hepimiz harikayız! Bu sene de çok güzel bir etkinlik yaptık. Katılan, destek veren herkese çok teşekkür ederim!

Biz birlikte çok güzeliz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! 

36 yorum

 1. Asıl biz sana çok teşekkür ederiz İremcim iyi ki varsın ve iyi ki böyle bir etkinliğe imza atmamızı sağladın :)) Nasıl güzel şeyler çıkmış ortaya hepsine bayıldım en çok da miniklerimizin giysilerine ;)) Fikrine sağlık arkadaşım tekrar teşekkürler:))

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar sevimli, mutlu bir paylaşım oldu bu. Ne kadar teşekkür etsem azdır
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 3. Hepsi de birbirinden harika.... Ellerinize sağlık..

  YanıtlaSil
 4. Hepsi birbirinden güzel olmuş, ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 5. Ellerinize sağlık harika..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Siyah Kuğu! Seneye sizi de bekleriz ;)

   Sil
 6. Sevgili İrem biz de sana çok teşekkür ederiz.Bayram coskusunun sadece meydanlarda değil,dikiş odalarinda da pek ala yasanacagini görmüş ve göstermiş olduk.Ne mutlu bizlere❤❤❤Dunyanin her yerinden ortak dikis ve Cumhuriyet paydasinda bulusup bir dostluğu paylasmamiz da beni cok mutlu ediyor ve heyecanlandiriyor.��������herkeze sevgilerimi yolluyorum,bir gun de bir dikis calistayinda bulusup ortaya muthis isler cikarmayi hayal ediyorumm������

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama nasıl bir bomba çalıştay olurdu öylesi! hayal etmesi bile neşelendirdi :D

   Sil
 7. Herkesin ellerine sağlık, hepsi birbirinden güzel harika dikişler ve çokkkkk güzeller. Hepimizin ellerine sağlık👏😙
  Dip Not: ilk müsait anımda kırmızı bişeyler dikip dikip saklıcam önümüzdeki yıl için 😉 böyle sindire sindire dikicem, alelacele olmasın diye, nasıl fikir ama 😊😍😙😙

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi çok akıllıca! Ben de düşüneyim bunu ;)

   Sil
 8. Sevgili İrem Hanımcım içimdeki Cumhuriyet çoşkusunu şık bir o kadar da anlamlı bir etkinlikle pekiştirdiğiniz için sonsuz teşekkürler.İyi ki varsınız iyi ki bu güzel organizasyona katılmışım ben çok mutlu oldum.İnşallah uzun yıllar bu etkinliğe katılma fırsatım olur.Katılan becerikli bütün hanımları ayakta alkışlıyorum emeklerine yüreklerine sağlık.
  Uzun zamandır güncellemeyi ihmal ettiğim blogumu canlandıracağım ayy bir de benim resimim size yarım ulaşmış görünce azıcık üzüldüm:)))) sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa ben küçültmedim aslında! tüh! Seneye daha bomba bir resimle paylaşırız o zaman çalışmalarınızı ;)

   Sil
 9. Tebrikler herkese... Herkesin emeğine sağlık. Gene yetişemedim bu seneki etkinliğe ama bunca kırmızıyı - beyazı bir arada görmek çok güzel geldi. Okuyucu olarak katılmak bile güzel. Tebrikler İrem... Harika bir birlik ruhu uyandırıyorsun. Çok büyük bir başarı. Herkese kutlu olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Suzyciğim! Seneye seni de bekleriz ;)

   Sil
 10. Yanıtlar
  1. Hepsi bir araya gelince daha da güzelleşmiş değil mi? ;)

   Sil
 11. Sevgili İrem sayende hepimiz bir araya geldik, ortak bir çalışma yaptık. Ellerine sağlık, iyi ki bizi bir araya getirdin bak yeni arkadaşlar kazandık:=) Sevgilerle....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız. Benim de önceden tanımadığım katılımcılar vardı. Bu açıdan da çok güzel oldu. Katılım için tekrar teşekkürler sevgili Necla! :)

   Sil
 12. Çok teşekkürler sevgili Server! Seneye sizi de bekleriz :D

  YanıtlaSil
 13. Herkesin emeğine sağlık, nasıl güzel işler çıkmış öyle... Yetişebilecek miyim derken,haklınız detaya girmemişim. :D Kenarlara dediğiniz gibi deri biye geçtim.İyi ki böyle bir etkinliğe katılmışım. İyi ki böyle bir etkinliğe katılmamızı sağladınız. Sevgilerimle... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seneye yeniden yaparız, en önden yerinizi ayırtınız ;) :*

   Sil
 14. Blog dünyası yaz boyu geçirdiği rehavetten senin sayende sıyrıldı. Demekki hepimiz etkinlik bekliyormuşuz. Yine harika şeyler çıkmış ortaya. Katılan herkesin ellerine sağlık. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog dünyası rehavetten çıktı ama benim yeni yazıyı yayınlamam 2 ayımı aldı. Şşşş çaktırmıyoruz ;)

   Sil
 15. Katilamamis olup kiskancligimi doruklarda yasayip hepsine tek tek bayildim.emegi gecen herkesin ellerine saglik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler! Seneye sizi de bekleriz ;)

   Sil
 16. kurslarınız var mı telefon numarası size nasıl ulaşabilirim acil yardım eder misiniz?

  YanıtlaSil
 17. eşimin hesabından girmiş oldum acil yazdım ismim leyla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurs vermiyorum. Dersleri sadece internet sitesinden yayınlıyorum.
   Sevgiler

   Sil
 18. gerçekten çok güzel eserler çıkmış ortaya . tebrik ediyorum ellerinize sağlık bayıldım . gülay

  YanıtlaSil
 19. Hepsi birbirinden güzel... Sevgiler...

  YanıtlaSil

Burada yayımlanan yazı ve görsellerin tüm hakları İrem Sunar Özat'a aittir. İzinsiz yayımlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.